Hacettepe Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı
H. Ü. Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı
H. Ü. Beytepe Kampusu
İlkelerimiz
 1. Hizmet anlayışımızda son kullanıcıyı (öğrenci, hasta, akademisyen ve idari personelimiz) esas tutmak. Tasarladığımız yaşam mekânlarında; konfor, güvenlik ve uygun yapı mimarisinin yanı sıra kullanıcı talep ve memnuniyetini esas almak.
   
 2. Eylem programımız ve faaliyet planımızın hazırlanmasında; tüm son kullanıcılara ulaşarak; önceliklere göre planlanmış net bir plan dâhilinde çalışmak.
   
 3. Üniversitemiz vizyonuna uygun şekilde; çevreci, doğal ve ferah mekânlar üretmek. Proje ve malzeme seçimlerimizde topluluk halinde kullanıma uygun, sağlam, sağlıklı, ekonomik ürünler tercih etmek.
   
 4. Tasarım ve uygulamalarımızda imalat ve işletme safhalarını birlikte düşünerek en uygun ve en uzun ömürlü uygulamalara imza atmak.
   
 5. Yaşam mekânlarımızın; ayrım yapılmaksızın engellilerin de rahatça kullanabileceği güvenli ve rahat alanlar şeklinde tasarlanmasını sağlamak.
   
 6. Katılımcı, şeffaf bir yönetim anlayışı ile uygulamalarımızı kullanıcıların öneri, eleştiri ve beğenilerine açmak, projelerin online sunuma açılması gibi olanakları aktif olarak kullanmak.
   
 7. Üniversitemiz kaynaklarını en verimli şekilde kullanmak. Üniversitemiz marka ve prestijini en önde tutarak; "Daha ileriye... en iyiye..." taşımak.